Сегмент електричних пікапів тільки зароджується, але конкуренція в ньому обіцяє стати серйозною – про намір випускати такі машини вже заявили Ford, General Motors, Bollinger, Rivian і Tesla. А тепер підтягнувся ще й американський стартап Lordstown Motors.

Наприкінці минулого року ця компанія викупила у General Motors виробничий комплекс у Лордстауні (штат Огайо), де раніше випускали Chevrolet Cruze. Новою ж продукцією підприємства стане повність електричний пікап Endurance, який презентували буквально вчора.

На фоні потенційних суперників Lordstown Endurance виділяється насамперед компонуванням елементів силової установки – це чотири електродвигуни, вбудовані в маточину (ступи цю) кожного колеса. Теоретично така схема дозволяє зменшити кількість рухомих деталей, скоротити механічні втрати та звільнити більше простору для тягової батареї, хоча питання з непідресореною масою залишається відкритим. В сукупності електромотори на Endurance розвивають 600 к.с., завдяки ним пікап набирає 96 км/год за 5,5 секунди. Заявлена ​​максимальна швидкість – 128 км/год.

На одному заряді Lordstown Endurance здатний проїхати до 320 км за циклом EPA – ємність батареї не названа, але, судячи з усього, вона більше 70 кВтг. Також відомо, що пікап здатний тягнути причіп масою 2,7 тонни. Підзарядка батареї від джерела змінного струму займе 10 годин, а від станцій постійного струму – за 0,5-1,5 години.

Постачання перших пікапів покупцям Lordstown Motors планує розпочати у січні наступного року (раніше, ніж почнуть випускати Tesla Cybertruck). Загалом у 2021 році стартап хоче продати близько 20 тисяч електричних пікапів (при цьому вже отримано 14 тисяч попередніх замовлень). Стартова вартість Endurance – 52 500 доларів.