У перспективного електричного пікапа Rivian R1T буде серйозний конкурент в особі Lordstown Endurance (від англ. «Витривалість»). Випуск новинки повинен розпочатися навесні 2020 року, а зараз стартап Lordstown Motors озвучив характеристики своєї першої моделі.

Базова версія Lordstown Endurance отримає запас ходу 320 км за циклом EPA. У США такий пікап попередньо оцінений у $52 500, тобто з урахуванням федеральної пільги у розмірі $7500 вийде $45 000.

Алей найбільш цікавив моментом є те, що пікап отримав мотор-колеса, тобто електродвигуни вбудовані безпосередньо в колеса. Поки в масових електромобілях це рішення не застосовується, хоча інженери використовували його ще у XIX столітті. Наприклад, Фердинанд Порше побудував такий електрокар у 1897 році.

Ключові проблеми таких силових установок пов’язані з вартістю та складністю у виробництві. Наприклад, при їх застосуванні доведеться повністю переробляти гальмівну систему. При цьому тут вже не обійтися одним або двома електромоторами. Але американський стартап не боїться труднощів.

Сукупна потужність двигунів Lordstown Endurance – 600 к.с. Динаміка розгону поки не розкривається, але заявлена ​​максимальна швидкість пікапа – лише 128 км/год. У компанії не коментують таке обмеження. Можливо, воно пов’язане з бажанням знизити витрату енергії на високій швидкості. З іншого боку, в такому випадку логічніше надати власнику самому вибирати між економічністю та динамікою в налаштуваннях електромобіля.

Вантажопідйомність Lordstown Endurance не називається. Максимальна маса причепа на буксирі – 2700 кг.

Стартап Lordstown Motors отримав свою назву на честь селища Лордстаун (штат Огайо), в якому будуть виробляти цю модель. За допомогою кредиту стартап викупив колишній завод General Motors, який був побудований у 60-і роки і до останнього часу випускав на ньому велику кількість. Перші товарні пікапи Lordstown Motors повинні побачити світ навесні 2020 року.