Студенти  технічного університету Ейндговена (Нідерланди) представили проект концепт-кара Luca, який буде побудований з пластикових відходів, виловлених в океані (cхожу технологію, до речі, вже застосував Mercedes). Цікаво, що навіть шасі цього компактного електричного спорткара буде зроблено з цих вторинних полімерів.

У голландському навчальному закладі за традицією приділяють багато уваги питанням екології. Автори роботи звернули увагу, що чисельність населення планети наближається до 8 мільярдів, тому люди повинні скоротити споживання ресурсів і поліпшити переробку відходів. У тому числі це стосується і пластика, який можна використовувати в якості вторинної сировини.

Основна ідея при створенні Luca звелася до якомога більшого використання відходів. Його шасі буде виготовлено з композитного матеріалу з відновленим поліетілентерефталатом (ПЕТ), поміщеним між зовнішніми шарами льону.

Сам кузов планується сформувати з використанням нового матеріалу, що розробляється у співпраці з ізраїльським стартапом UBQ, який об’єднає свою розробку, отриману з побутових відходів, з переробленим поліпропіленом. Алюміній для елементів шасі також буде після вторинної переробки.

Luca буде оснащений двома мотор-колесами загальною потужністю 15 кВт (20 к.с.) і шістьма компактними батареями. Розрахункова ефективність перетворення енергії на шляху від АКБ до колеса становить 92%.

Команда планує показати готовий електромобіль з вторсировини у червні 2020 року.

Luca є вже шостим проектом університету Ейндговена. У 2017 році його студенти показали проект першого у світі біорозкладного автомобіля Lina. Його кузовні панелі були зроблені з льняного волокна, яке при накладанні одне на одне під різними кутами дає структуру, яка не поступається за міцністю карбону або алюмінію.