Компанія Lucid Motors, що була створена у 2007 році, нарешті готова до прем’єри своєї першої моделі, яка може створити серйозну конкуренцію Tesla Model S.

Йдеться про седан Air, концептуальна версія якого була показана ще у грудні 2016 року. Стало відомо, що у дебютній спецверсії модель дійсно отриала силову установку, що працює під напругою 900 Вольт (для порівняння, 800V – у Porsche Taycan, 720V – у в Rimac C_Two), а кожен кВтгод батареї дозволяє машині долати 4-5 миль дистанції, що еквівалентно 12,4-15,5 кВ год на 100 кілометрів шляху (це украй мала витрата енергії).

Компанія вирішила відмовитися від асинхронних двигунів на користь синхронних, з ними працює карбід-кремнієвий інвертор. «Це наша власна конструкція, яка дуже інноваційна – у них (електродвигунів – прим. ред.) дуже низький зубчастий (cинхронний) момент (cogging torque)*, тому вони надефективні. У нас є своя власна планетарна передача, свій власний диференціал, все це суперінноваційний, справжній витвір мистецтва. Ротори обох електромоторів будуть обертатися зі швидкістю 20 000 об/хв, і кожен з них у стандартній формі розрахований на 600 к.с.», – сказав головний виконавчий і технічний директор Lucid  та ексголовний інженер Tesla Model S Пітер Роулінсон, додавши, що електродвигун, коробка передач, диференціал і інвертор в сукупності важать лише 160 фунтів (73 кг).

Перша спецверсія моделі під назвою Dream Edition зможе похвалитися розкішним інтер’єром та люксовим оснащенням; максимальна швидкість серійного автомобіля складе 378 км/год (потужність установки – 1000 к.с.), запас ходу за циклом EPA – 643 км.

Вартість машини в дебютній версії складе більше $100 000. Раніше повідомлялося, що в базовій модифікації Air оснастять батареєю ємністю 75 кВтгод і заднім електромотором потужністю 395 к.с., на одному заряді седан зможе долати 400 км шляху, а цінник буде на рівні $52 500.

Наразі компанія активно будує свій завод в Арізоні (США), до кінця року він повинен бути готовий до виробництва дебютної моделі. «Ми як ніколи близькі до втілення нашої мрії в реальність», – заявив Пітер Роулінсон.

Прем’єра Lucid Air відбудеться 9 вересня, тоді ж будуть опубліковані інші технічні характеристики, а також інформація щодо ціни.