Стартап Lucid розкрив точний запас ходу свого першого електромобіля Air. Машина зможе проїхати на одному заряді до 517 миль, що еквівалентно 832 км. Це новий рекорд – до цього найкращий результат належав седану Tesla Model S, який здатний проїхати на одному заряді до 402 миль або 647 км.

Цікаво, що засновником Lucid є головний конструктор Tesla Model S в минулому Пітер Роулінсон. На свій новий електромобіль він встановив батарею ємністю до 130 кіловат-годин проти 100 у Tesla, а також домігся зниження аеродинамічного опору з 0,24 до 0,21.

Lucid Air дебютував ще у грудні 2016 року, проте стартапу потрібен був час на те, щоб доопрацювати машину і знайти інвестиції на організацію виробництва. Зараз компанія добудовує власний завод в Арізоні і має намір почати продаж свого седана вже в цьому році.

Запас ходу у 832 км був підрахований за найсуворішою на сьогодні методикою американського агентства EPA. Водночас саме EPA машину поки не випробовувало, але це на прохання Lucid зробила незалежна американська компанія FEV North America, яка проводить подібні експертизи для багатьох автовиробників. Тому слід очікувати, що офіційні дані EPA будуть не сильно відрізнятися від наведеного значення.

Раніше сам Роудінсон стверджував, що при створенні Air він прагнув забезпечити запас ходу не менше ніж у 640 км. Він також відзначав, що головною перевагою Air над Tesla Model S стане не стільки запас ходу, скільки преміальне оснащення та розкішний салон. Водночас Lucid буде істотно дорожчим та випускатиметься меншими партіями.