Американський стартап Lucid вже 9 вересня представить свою дебютну модель Air у серійному втіленні. Седан обіцяє дати бій електромобілю Tesla Model S по всіх фронтах, і напередодні прем’єри компанія показала, на що здатний її первісток на гоночному треку у порівнянні з Tesla Model S в найпотужнішій специфікації Performance.

Те, що Air буде володіти вражаючими технічними характеристиками, стало відомо ще в січні поточного року: зарубіжні видання повідомляли, що седан буде таким же швидким, як і Tesla Model S. Однак тоді багато хто сприйняв цю новину скептично, адже люксовий ліфтбек компанії Ілона Маска здатний кинути виклик практично будь-якого суперкару. Щоб розвіяти всі сумніви, Lucid опублікував відео з заїзду, в якому Air демонструє небачені для великого седана показники.

Судячи з відеоролика, на дрег-треку Sonoma Raceway Lucid Air здатний подолати дистанцію 1/4 милі (402 метри) за 9,9 секунди, залишивши позаду найшвидшу модифікацію Tesla Model S Performance P100D з новою прошивкою контролю старту (вона пройшла це відстань за 10,48 секунди).

Варто відзначити, що дистанцію 1/4 милі за менш ніж 10 секунд здатні долати лише кілька серійних гіперкарів в світі: Porsche 918 Spyder (9,7 секунди), McLaren P1 (9,8 секунди), McLaren 720S (9,9 секунди) , а також Bugatti Chiron (9,99 секунди). Прямі конкуренти Lucid Air – Tesla Model S і Porsche Taycan роблять це за 10,4 і 10,3 секунди.

У компанії стверджують, що їм вдалося розробити унікальні силові установки, які являють собою модуль з електромотора і одноступіневої трансмісії. При габаритах ручної поклажі, яку дозволяється брати в салон літака, один такий модуль видає 650 к.с.

У Lucid Air два таких мотора, проте їх сумарна потужність не 1300 к.с., як можна було б подумати, а лише 1080. Компанія поки не розголошували точний час розгону до 100 км/год, обмежившись словами «менше 2,5 секунд» . Tesla Model S потрібно для цього 2,4 секунди.

За задумом творців, Air повинен у всьому перевершити Model S. У нього більший запас ходу (832 км), він швидше заряджається і, як тепер з’ясувалося, краще розганяється. На жаль, ми практично впевнені в тому, що і коштувати Air буде дорожче.

Виробництво новинки буде налагоджено на новому заводі Lucid в американському штаті Арізона в кінці 2020 року, на початку 2021-го модель з’явиться у покупців.