Американська компанія Lyft, яка відома в першу чергу як сервіс пошуку попутників у Північній Америці, прийняла рішення про те, що з 2030 року її системі будуть зареєстровані тільки електрокари та інші типи авто, які не використовують викопне паливо.

Для початку компанія має намір замінити на електромобілі ті машини, які знаходяться в її власності та пропонуються в оренду. Надалі Lyft стане стимулювати приватних власників звичайних авто, які зареєстровані в сервісі, також міняти їх на електромобілі.

Зі свого боку Lyft обіцяє лобіювати прийняття законів, що забезпечують дотації на купівлю електрокарів. У компанії впевнені, що вже починаючи з 2026 року покупка електромобіля для перевезення на ньому пасажирів по системі Lyft стане вигіднішою, ніж купівля машин з ДВС.

До додатку Lyft у США підключено кілька десятків мільйонів автовласників. Принцип дії системи схожий на європейський сервіс BlaBlaCar, який працює і в Україні. За пристойну плату ви можете взяти попутників і тим самим заощадити на пальному. При цьому Lyft пропонує більш широкий спектр послуг, зокрема, оренду авто і навіть шерінг самокатів і велосипедів. Також Lyft працює над технологією автопілотів.

Рішення Lyft щодо переходу  на електрокари саме по собі може збільшити попит на EV у Північній Америці в кілька разів.