Канадська корпорація Magna оголосила про створення спільного підприємства для виробництва преміальних електромобілів в КНР. Партнером з боку Китаю стане компанія BJEV – дочірня структура BAIC Group з виробництва електромобілів. Потужність нового заводу складе 180 тис. авто на рік.

Magna та її австрійський підрозділ Styer відомі як провідний світовий автовиробник без власного автомобільного бренду. На своїх заводах Magna здійснює контрактну збірку, зокрема, машин марок BMW та Jaguar Land Rover (той самий електричний кросовер Jaguar I-Pace). Крім того, канадці беруть участь в розробці нових моделей, надаючи інженерні послуги, а також Magna – це найбільший виробник автокомпонентів в Північній Америці.

Особливістю нового заводу з BJEV також стане те, що автівки, які там випускають, можуть бути контрактними. Іншими словами, це можуть бути не тільки моделі BJEV, але і будь-який інший марки, збирати які Magna стане за контрактом. Досвід Magna в конструюванні та запуску виробництва може дозволити багатьом стартапам, у яких немає власних заводів, все ж випустити свої моделі на ринок.