Mazda – досить консервативний автовиробник по відношенню до двигунів: компанія тільки недавно почала встановлювати бензинові турбомотори (хоча в минулому у неї чимало досвіду в цій сфері), віддає перевагу класичним “автоматам”, а не “роботам”, до того ж поки не пропонує гібридів та електромобілів. Але від світових тенденцій не сховаєшся: японський бренд вже розробив свій перший електрокар і збирається показати її вже наступного місяця.

Поки Mazda не розкриває зовнішність та характеристик новинки. Більше того, не афішується навіть формат автомобіля: невідомо, це буде кросовер, седан чи хетчбек. Компанія опублікувала лише одне фото автомобіля, на якому зображений кабель для заряджання.

В той же час багато деталей відомо щодо електричного прототипу Mazda e-TPV, який вже протестували журналісти. Візуально він повторює кросовер Mazda CX-30, однак це зовсім не означає, що серійний електромобіль буде виглядати так само: виробник використав лише зовнішність цієї моделі, щоб не привертати зайвої уваги. Але, вочевидь, дизайн моделі не буде сюрпризом: його виконають відповідно до канонів філософії Kodo (“Душа руху”). Іншими словами, автомобіль буде схожий на останні новинки компанії, які вже випускаються.

Щодо технічної складової, Mazda e-TPV оснащений акумулятором об’ємом лише 35,5 кВт*год. Він працює в парі з один електромотор віддачою 143 к.с. та 265 Нм. Бортова система працює під напругою 335 В.

Відкриється Токійський автосалон 23 жовтня. Тоді ж і буде представлено перший електрокар Mazda. Виробництво новинки почнеться в 2020 році.