На Міжнародному автомобільному салоні в Токіо компанія Mazda представила електричний кросовер Mazda MX-30.  За словами президента компанії, ось вже як 100 років Mazda займається тим, що винаходить автомобілі для майбутнього. В електричних авто, безумовно, є потенціал, тому Мазда вирішила зайнятися “зеленими” технологіями та розробила перший серійний електрокар.

Mazda MX-30

Дизайн автомобіля натхненний концепцією “Human Modern”. Її сенс полягає в наступному: потрібно робити машини для людей, в яких комфортно і затишно, в яких кожна деталь зроблена зручною, а не лише функціональною. Друга відмінна риса – розсувні двері. Третя – машина добре керується.

Mazda MX-30

Mazda MX-30 побудований на новій платформі e-SkyActiv, при цьому із характеристик поки що відомо лише про запас ходу – 200 км, його забезпечує тяговий акумулятор об`ємом лише 35,5 кВт*год. Таку саму АКБ мав електричний прототип новинки Mazda e-TPV, тому не виключено, що мотор у серійного авто теж від ноього. Нагадаємо, мова йде про електродвигун з віддачею 143 к.с. та 265 Нм.

Mazda MX-30

Mazda MX-30

Mazda MX-30

Іншими словами, Mazda MX-30 не зможе похвалитися вражаючими характеристиками. Однак у цьому зв`язку залишається надія, що перший електромобіль Mazda виявиться відносно доступним.

Mazda MX-30

Mazda MX-30

Mazda MX-30

Серед інших характеристик потрібно зазначити, що електрокар оснащений потужним комплексом електронних помічників (системи Assist Road Keep Assist, Smart Brake Support та ін.), комплексом мультимедіа та додатковим сенсорним дисплеєм, що відповідає за керування клімат-контролем.

Mazda MX-30

Mazda MX-30

Попередні замовлення на Mazda MX-30 починаються в Європі вже зараз,  постачання електрокара розпочнуться наступного року.