У 2017 році в рамках автосалону у Франкфурті компанія Mercedes-Benz представила передвісника нової «зеленої» моделі – концептуальний хетчбек EQA. Пізніше стало відомо, що серійному автомобілю залишать ту саму назву. Але, як виявилося, не той самий кузов: модель буде компактним електрокросовером. Тизер майбутньої новинки був показаний під час онлайн-презентації кросовера Mercedes-Benz GLA другого покоління.

Передбачається, що EQA збереже приблизно той самий дизайн та залишить форму свого «брата» – нового GLA, який зараз оснащується тільки традиційними ДВЗ. Швидше за все, зовнішність кросів буде відрізнятися лише деталями. Наприклад, EQA може отримати панель замість решітки радіатора в дусі іншого електричного кросовера, Mercedes-Benz EQC, який вже випускається.

За попередніми даними, запас ходу нового кросовера складе близько 400 км. Швидше за все, електромотор буде на кожній осі, сумарна віддача силової установки буде більше 268 к.с., а крутний момент перевищить 500 Нм. З місця до «сотні» такий електромобіль зможе розганятися приблизно за 5 секунд. Конкуренцію кросу складуть Volkswagen ID.4 та Audi Q4 e-tron.

Очікується, що виробництво майбутнього електроSUV EQA налагодять на заводі компанії у місті Хамбахе (Німеччина), де зараз випускають електрокари марки Smart.

Нагадаємо, первістком «зеленого» сімейства EQ став кросовер EQC, його продаж вже стартував (за вересень і жовтень в Європі продано 483 шт.). Наступними на ринок вийдуть позашялховик EQB (створений на основі GLB), а також мінівен EQV (його товарна версія була представлена ​​минулої осені на автосалоні у Франкфурті).