Компанія Mercedes-Benz опублікувала так звані офіційні шпигунські фото майбутнього флагмана електричної лінійки – моделі EQS. Це буде великий ліфтбек з безрамковими дверима, який, як стверджується, багато в чому перевершить S-Class.

Предтечою EQS став представлений у вересні минулого року концепт Vision EQS, і знімки прототипу серійної машини показують, що на шляху до конвеєра зовнішність зміниться несильно: стійки товстіші, колеса поменше, звичайні дзеркала замість камер і більш «приземлена» оптика. Однак, це далеко не все, що відомо про майбутню машину.

Усередині ж від концепту мало що залишиться, але велика сенсорна панель на центральній консолі буде – її можна розгледіти на  шпигунських фотографіях, опублікованих ресурсом Carscoops. Основний щиток приладів, звичайно, теж повністю цифровий, як у всіх останніх Мерседесів.

В основі EQS лежить оригінальна модульна електромобільні платформа MEA. Велика колісна база, короткий капот, «відсунуті» вперед передні стійки кузова і відсутність центрального тунелю дозволили зробити максимально просторий салон, якому позаздрять навіть власники нового S-Class. Зрозуміло, EQS буде повнопривідним: віддача силової установки, за неофіційними даними, перевищить 400 к.с. і 700 Нм. Місткість батареї очікується на рівні 90 кВтгод, запас ходу на одному заряджанні – 500 км за циклом WLTP.

Випускати EQS будуть на тому самому заводі, що робить S-Class, – у німецькому Зіндельфінгені. Згодом на платформі MEA, напевно, з’явиться великий електричний кросовер, і, можливо, навіть не один. Першим же електричним кросовером Mercedes-Benz став середньорозмірний EQC. В його основі лежить конверсійна платформа, через яку у машини є ряд конструктивних недоліків. У широкий продаж EQC поки так і не надійшов.

Дата прем’єри Mercedes-Benz EQS поки не оголошена, але якщо вже виробник став публікувати тизери, то можна очікувати, що повністю модель розсекретять вже цього року. До того ж, у 2021-му європейські влада почне штрафувати автовиробників за перевищення встановлених жорстких норм викиду вуглекислого газу, і Mercedes-Benz до цього часу потрібно буде вивести на ринок якнайбільше електричних моделей, які дозволять збалансувати екологічні показники лінійки нових авто.