Mercedes-Benz офіційно приступив до виконання свого грандіозного плану з електрифікації бренду, який продовжиться до 2022 року. Компанія випускатиме електрокари на шістьох заводах, розташованих на трьох континентах – в Німеччині, Франції, США і Китаї.

Наступного року повинен з’явитися електричний кросовер під новим брендом EQ. Компанія вже інвестувала в будівництво заводів в Німеччині, а минулого року оголосила про вкладення ще 1 млрд доларів в американські фабрики. І ось на днях Mercedes-Benz опублікував детальнішу інформацію про свої глобальні плани щодо виробництва електромобілів.

«Наші електромобілі випускатимуться на шести заводах на трьох континентах, – говорить член ради директорів Mercedes-Benz Cars Маркус Шефер. – Ми зробимо електромобілі для усіх сегментів ринку – від компакта Smart ForTwo до великого кросовера Mercedes. Акумулятори – ключовий елемент будь-якого електромобіля, і ми плануємо збирати їх на власних заводах. Завдяки створенню глобальної мережі фабрик, які випускатимуть батареї, ми зможемо забезпечити безперебійні постачання, а в деяких випадках навіть працювати на експорт».

У Daimler підтвердили, що цього року буде завершене будівництво «другого заводу з виробництва батарей» в німецькому місті Камінц, і перші електромобілі під брендом EQ будуть випущені в Бремені в 2019 році.

Акумулятори випускатимуться в безпосередній близькості від нових заводів. На першому етапі їх буде п’ять – скрізь, окрім Франції – в цю країну батареї можна поставляти із сусідньої Німеччини. В майбутньому мережа, швидше за все, розширюватиметься.

Програма електрифікації Daimler – найамбітніша серед усіх автовиробників. Серйозність їх намірів підтверджують плани будівництва фабрик з виробництва батарей. Проте, поки що Mercedes-Benz зможе випускати лише модулі, а безпосередньо осередки компанія отримуватиме від корейського постачальника SK Innovation, який оголосив про подвоєння виробництва до 4 ГВт/рік, щоб задовольнити попит з боку Mercedes-Benz та інших замовників.