Мережа надшвидких зарядок для електромобілів IONITY, створена BMW, Daimler, Ford і групою Volkswagen з брендами Audi і Porsche, оголосила про партнерство з нафтовим гігантом Shell. Завдяки цій співпраці IONITY відкриє «електрозаправки» в 18 європейських країнах – з урахуванням анонсованої раніше участі компаній Tank & Rast, Circle K і OMV. Конкретно Shell допоможе обладнати термінали в 10 країнах – Бельгії, Франції, Великобританії, Нідерландах, Австрії, Польщі, Словаччині, Словенії, Чехії та Угорщині.

Всього до 2020 року IONITY планує відкрити 400 станцій, причому більше 50% локацій визначені вже зараз. Перші 20 відкриються до кінця поточного року на основних автодорогах Німеччини, Норвегії і Австрії на відстані в 120 км один від одного. Вони матимуть потужність до 350 кіловат, на кожну припаде в середньому шість портів – тобто при повному навантаженні одна машина отримуватиме 58,(3) кіловат, а максимальна потужність буде обмежена власними характеристиками машини. Для прикладу, фірмові зарядки Supercharger, які встановлює Tesla, видають 145 кіловат на два порти, але один електрокар Model S або Model X приймає максимум 120 кіловат.

Раніше стало відомо, що Shell придбавав нідерландську компанію з виробництва і обслуговування зарядних станцій для електромобілів NewMotion. Крім того, спільно з BMW ця компанія спроектувала водневу заправку.