Міжнародна нафтова корпорація Shell купує голландську компанію NewMotion, яка випускає і обслуговує зарядні станції для електромобілів, повідомляє Reuters. Сторони підтвердили домовленість про продаж, угода буде закрита найближчим часом.

NewMotion – одна з лідируючих компаній з виробництва і обслуговування зарядних станцій в Західній Європі. У різних країнах в сумі налічується 30 тис. таких зарядок, обслуговуючих 80 тис. електромобілів.

Shell, у свою чергу, активно інвестує у створення власних зарядних терміналів, які розташовуються безпосередньо на заправних станціях. Зарядки Shell – це швидкі суперчарджери, які використовуються власниками електрокарів при подорожах на тривалі відстані. По суті принцип роботи швидких зарядок Shell – такий же, як і у звичних бензоколонок.

Термінали NewMotion не такі потужні: їх встановлюють удома або на стоянках біля роботи. Іншими словами – там, де електромобілі паркуються на тривалий час. Таким чином, ніякої конкуренції між двома мережами не передбачається. Більше того, в Shell не планують інтегрувати NewMotion у власну електромережу або міняти бренд зарядок на власний.

Для нафтовиків ця інвестиція – можливість диверсифікувати свій бізнес і підстрахуватися від зниження попиту на викопне паливо через зростання кількості електромобілів. За власними прогнозами компанії, вже у 2040 році кожен четвертий автомобіль на дорогах світу буде повністю електричним.