Моторний завод у Тремері (схід Франції), який випускає дизельні двигуни для автомобілів групи PSA (Peugeot і Citroen), буде повністю переобладнано для виробництва електричних силових установок, повідомляє агентство Reuters.

Цей завод є найбільшим в світі зі складання дизельних двигунів. Він виробляє 600 тис. моторів щорічно. Випуск електроприводів там уже розпочато. У 2021 році його подвоять, зробивши 180 тис. таких моторів, а до 2025 року повністю перейдуть на виробництво електродвигунів у кількості 900 тис. од. щорічно.

Варто відразу зазначити, що збільшення кількості вироблених двигунів з 600 до 900 тис. не означає зростання випуску автомобілів. Адже на повнопривідних електрокарах моторів, як правило, не менше двох.

Ця новина прийшла одразу після оголошення про злиття груп PSA і FCA в концерн Stellantis, який тепер об’єднує бренди Peugeot, Citroen, DS, Opel, Fiat, Chrysler, Jeep, Alfa Romeo, Lancia і Maserati. Тобто після реструктуризації продукцією заводу зможуть користуватися всі ці марки.

Зараз на підприємстві працює 3 тис. осіб. Незважаючи на подальше збільшення кількості випущених двигунів, виробництво електромоторів потребує менше робочої сили порівняно з виготовленням дизелів. Це неминуче призведе до скорочення робочих місць, але в профспілці розраховують, що це не буде великим ударом, адже велика частина співробітників просто піде на пенсію.