Про те, що цього року Tesla зніме з продажів Model S 75, ми чули ще в липні.  Тепер видання electrek.co з’ясувало, що електромобіль з батареєю на 75 кіловат-годин і єдиним електромотором зникне з онлайн-конфігуратора Tesla цієї неділі, 24 вересня.

Таким чином, роль базової моделі виконуватиме повноприводна Model S 75D, яка коштує на 5 тисяч доларів дорожче – від 74,5 тисяч. При цьому не виключено, що виробник перегляне цінову політику. Наприклад, цієї весни, коли Tesla відмовилася від Model S 60 і S 60D, ціна Model S 75 була понижена на 5 тисяч – до 69,5 тисяч. Одночасно була розширена стандартна комплектація «сімдесят п’ятої» – в ній з’явилися скляний дах і електропривод п’ятої двері. Щоправда, і опцій зменшилося – «розумну» пневмопідвіску і 72-амперну зарядку перестали пропонувати навіть за доплату.

Відмова від «молодших» версій Model S зрозуміла: Tesla не хоче створювати внутрішню конкуренцію із задньопривідною Model 3, яка в «базі» коштує від 35 тисяч доларів. При цьому фактично зараз покупцям поставляється тільки Model 3 Long Range, за яку потрібно доплатити ще мінімум 14 тисяч – 9 тисяч за батарею збільшеної місткості 5 тисяч за пакет опцій Premium Upgrades. Наступної весни для Model 3 стануть доступні пневмопідвіска і повний привід.