Канадська фірма Daymak, яка спеціалізується на електричних велосипедах, скутерах та іншому легкому транспорті на електротязі, представила свій перший автомобіль, точніше – карт. Модель під назвою C5 Blast претендує на попадання до Книги рекордів Гіннеса: розробники стверджують, що вона здатна розганятися до 100 км/год за 1,5 с – набагато швидше, ніж Tesla Model S P100D у своєму «шаленому» режимі.

Секрет успіху – в незвичайній конструкції. Окрім маленького тягового електродвигуна, який обертає задні колеса, Daymak C5 Blast отримав ще 12 електромоторів, що приводять в рух вентилятори. Вісім з них, розташовані в бічних обтічниках, створюють підйомну силу в 100 кг, «підводячи» 200-кілограмову машину над треком, а ще чотири знаходяться ззаду і допомагають при розгоні. Уся система живиться від літієвої акумуляторної батареї потужністю 2400 ват-годин. Звичайно, в подібній схемі страждає керованість, але в Daymak обіцяють, що вентиляторам можна буде міняти налаштування або навіть повністю відключити їх для збільшення притискної сили.

daymak-c5-blast-go-kart

Найцікавіше, що Daymak збирається продавати C5 Blast по всьому світу, причому в двох варіантах – електрокарт з вентиляторами обійдеться в 60 тисяч доларів США, а без них – в шість разів дешевше. Замовити машину можна буде через сайт компанії, постачання займе два-три місяця.

Via: InsideEVs