Британо-китайська Protean Electric, яка займається створенням електричних силових установок, показала на відео можливості своєї нової розробки – мотор-колеса ProteanDrive. Комплект таких колес встановили на електрокар NEVS 9-3 EV (колишній Saab), після чого змусили седан виконати «танковий розворот».  На відео можна побачити, що з цього вийшло.

Розробка Protean Electric виглядає як 18-дюймове колесо у зборі з електромотором на постійних магнітах, силовою електронікою, підшипниками маточини, гальмами і блоком керування. На сайті фірми представлені два варіанти ProteanDrive: Pd18 і Pd16. Старший важить 36 км, видає 108 к.с. (1250 Нм) і розрахований на швидкість до 225 км/год. Маса молодшої версії мотор-колеса – 28 кг, вона налаштована на максимальну віддачу у 54 к.с. (800 Нм) і розганяється до 150 км/год.

Показаний в ролику «танковий розворот» електричного Saab реалізований за рахунок різниці в напрямку обертання коліс: справа вони можуть крутитися вперед, а зліва – назад, і навпаки. До речі, за таким самим принципом подібна система працює на електричному пікапі Rivian R1T.