Нідерландський стартап Lightyear почав прийом замовлень на незвичайні електрокари власної марки Lightyear One. Їх особливість в тому, що для заряду батареї машині повинно вистачати виключно сонячної енергії.

Творці цього електромобіля – група випускників нідерландського університету в місті Ейндховен, які вже прославилися у сфері розробки сонячних машин. Їх прототипи Stella і Stella Lux раніше виграли змагання World Solar Challenge, яке проводить шинний гігант Bridgestone. У цих змаганнях беруть участь студентські команди зі всього світу зі своїми машинами, які живляться виключно сонячною енергією.

Автомобіль Lightyear One поки що можна бачити тільки на тизерних зображеннях. Розробники стверджують, що одного «сонячного живлення» їм вдалося домогтися завдяки продуманій аеродинаміці і легкій конструкції машини. Залежно від клімату прогнозується різний річний пробіг: так, власники Lightyear на Гавайях зможуть проїздити в рік до 20 тис. км, жодного разу не підключившись до розетки, в Нью-Йорку – 14 тис, а в Амстердамі, де в році багато дощових днів – 10 тис. км.

Можливість зовнішньої зарядки все ж передбачена – якщо з погодою не повезло або ви не хочете чекати, то зарядити батарею можна буде і традиційним для електрокара способом. При цьому залежно від модифікації одного заряду вистачатиме на 400-800 км шляху.

Замовлення на Lightyear One вже приймаються. Машину оцінили в 119 тис. євро без урахування податків (у багатьох країнах електрокари не обкладаються податками, а ряд держав і зовсім субсидує частину вартості). Передоплата складає 19 тис. євро. Перші 10 машин випустять в 2019 році, а в 2020 році компанія планує побудувати вже 100 електрокарів.