Іще одне європейське місто має намір повністю заборонити в`їзд автомобілів та мотоциклів з двигунами внутрішнього згоряння. Цього разу мова йде про Амстердам. Як повідомляється, нідерландські влада розраховує зменшити шкідливі викиди в атмосферу, які негативно впливають на тривалість життя людей.

Розроблений план отримав назву Clean Air Action. Згідно з ним, відмова від машин з ДВЗ буде відбуватися поетапно: так, наприклад, в наступному році дизельним машинам старше 15 років заборонять заїжджати в межі кільцевої автомагістралі A10, у 2022 році планують заборонити в’їзд в центр міста автобусам на ДВЗ, а до 2025-го мають намір розширити заборону на судна та скутери. А вже до 2030 року дизельні і бензинові машини влада Амстердама сподіваються заборонити повністю.

При цьому відмова від машин на ДВЗ передбачає, що в місті має бути досить багато зарядних станцій, щоб мешканці могли перейти на екологічний транспорт. На даний момент в Амстердамі всього три тисячі таких станцій, проте до 2025 року їх, згідно з планом, має стати вже від 16 до 23 тисяч.