Американська компанія Nikola представила концепт електричного пікапа Badger (в перекладі – «борсук»). Він дивує запасом ходу, потужністю та додатковими можливостями.

Незабаром вийде відразу кілька електричних пікапів: Tesla Cybertruck, Rivian R1T, модель від відродженого Hummer та електричний Ford F-150. Nikola Badger на їх фоні буде виділятися наявністю водневої установки. Її запропонують в якості опції, тобто автомобіль може бути як повністю електричним, так і з додатковими паливними елементами. Запас ходу в залежності від цього складе 480 або 960 км.

Інша вражаюча характеристика – потужність. Вона досягає 919 л.с. Однак це пікове значення, а максимальна віддача при тривалому натисканні на педаль газу знижується до 461 к.с. Час розгону пікапа 0-96 км/год становить всього 2,9 секунди – позаздрять навіть спорткари.

Пікап довжиною 5,9 м здатний тягнути причіп масою до 3,7 тон. У електротрака передбачена зовнішня розетка з можливістю підключення обладнання загальною потужністю до 15 кВт. Навіть в режимі максимального навантаження автомобіль повинен забезпечити приблизно 12 год роботи в якості генератора. До нього можна підключати різні інструменти, освітлення, компресори та інше устаткування. Таку можливість оцінять будівельники та робітники в інших сферах.

Nikola планує представити серійну версію пікапа у вересні 2020 року. Незабаром після цього почнеться продаж, ціни ще не оголошені. Також незабаром компанія збирається побудувати 700 водневих станцій у США.

У 2016 році компанія Nikola Motors представила проект водневого тягача Nikola One. Його продаж так і не почався, зате вже у 2021 році Німеччині планується запустити виробництво електричної моделі Nikola TRE. Її будуть випускати спільно з CNH Global, власником компанії IVECO. Nikola планує зробити такий самий трюк і з пікапом Badger: його можуть виробляти в союзі з якоїсь автомобільною компанією, ім’я якої поки не розголошується. Але це точно не Ford і не General Motors, у яких вже є проекти власних електричних пікапів (а Ford ще й співпрацює з Rivian).