У Німеччині стався цікавий курйозний випадок. Чиновник федеральної землі виявився в центрі скандалу із-за купівлі електрокара Tesla Model S.

Як відомо, представники адміністрації в Німеччині різних рівнів всіляко підтримують автомобільну промисловість країни, але стався випадок, який сколихнув громадськість, – на бюджетні гроші був куплений автомобіль, вироблений не в Німеччині.

Міністр у справах екології і довкілля землі Північний Рейн-Вестфалія Йоханнес Реммел схвалив купівлю Tesla Model S, який призначений для службового користування. Крім того, що автомобіль виявився не вітчизняного виробництва, за нього віддали ще і не маленькі гроші за мірками бюджету. У прес-службі міністерства виправдовують купівлю тим, що Тесла – єдина модель з великим запасом ходу на одній зарядці (близько 560 км), який потрібний для курсування по об’єктах регіону, а в арсеналі німецьких автовиробників немає «далекобійного» електрокара. Тим не менш, багато німців висловили своє незадоволення.

Варто відмітити, що уряд Німеччини розробив програму стимуляції купівлі електричних транспортних засобів, яка припускає отримання знижки у розмірі 4 тыс євро. Але є цінова «стеля» для моделей – 60 тис. євро. Тоді Тесла обурилася прийнятою стратегією, вважаючи, що влада не виявила лояльності до компанії і навмисно прописала норми, що виключають продукцію компанії з цієї гонки за споживача.

Але в будь-якому законі є лазівка, що дозволяє обійти його. Щоб клієнти змогли отримати знижку, Tesla позбавила Model S частини опцій, які були винесені в окремий пакет. Таким чином, ціна на седан виявилася трохи менше 60 тис. євро. Проте, нині прайс був переписаний, і модель знову опинилася поза пільгами від держави.

Via: Electrek