Історія електричного кросовера Nissan почалася, по суті, у 2017 році, коли компанія представила концепт IMx. Пару років тому він перетворився на іще один концепт-кар, який уже став передсерійним прототипом. Товарну версію концепту обіцяли продемонструвати ближче до кінця цього року року, однак, схоже, її дизайн до того часу вже не буде секретом. У Мережі з’явилися зображення майбутнього SUV, які, як затверджуються, запозичені у патентного відомства Аргентини.

Зовнішність конвеєрного зразка Ariya, яка і стала об’єктом патенту, дуже нагадує вигляд концепт-кара, хоча є деякі відмінності. Наприклад, на зображеннях можна розгледіти бампера зі зміненою графікою, по-іншому розташований люк порту зарядки, більш компактні колісні диски, антену на даху і датчики паркування. При цьому на патентних малюнках кросовер позбавлений бічних дзеркал: не виключено, що Nissan планує постачати Ariya замість них камерами заднього виду для тих країн, де це дозволено законом. Нарешті, позашляховик отримав оптику спрощеної конфігурації.

У Nissan запевняють, що вихід новинки на ринок стане більш серйозним етапом розвитку компанії, ніж просто поява ще одного електрокара: дебют Ariya ознаменує перехід фірми до нової дизайнерської стилістики. Відповідно, саме на цей кросовер можуть стати схожими усі майбутні моделі Nissan.

Передбачається, що продаж Nissan Ariya компанія розпочне у наступному році. За попередніми даними, серійний електромобіль буде комплектуватися як одним, так і двома електромоторами, а також батареєю, що забезпечує запас ходу до 480 км. Крім того, кросовер отримає автопілот ProPILOT 2.0 з функціями руху «без рук» в межах однієї смуги, допомоги при з’їздах з автомагістралей та автономної парковки. Також його укомплектують просунутою мультимедійною системою з голосовим помічником.