Головною новинкою компанії Nissan на автосалоні в Токіо став кросовер під назвою Aria. Це прототип серійного SUV (продовження концепту iMx), який надійде у виробництво вже наступного року.

Nissan Ariya

Nissan Ariya базується на новій платформі CMF-EV, яка була розроблена спеціально для електрокарів. До речі, дебютант став первістком цієї архітектури. Довжина кросоверу дорівнює 4600 мм, ширина – 1920 мм, висота – 1630 мм. При цьому серед його зовнішніх особливостей виокремлюється купеподібний силует, 21-дюймові колеса, а також інтригована у загальний зовнішній вигляд машини «решітка радіатора».

Nissan Ariya

Nissan Ariya

Nissan Ariya

За словами шеф-дизайнера марки, Альфонсо Альбаіси, Ariya став первістком нової ідеології бренду та дизайнерської мови, а нова платформа для електромобілів відкриває широкі перспективи для творчості.

Nissan Ariya

Nissan Ariya

Підвищену увагу інженери приділили інтер’єру електрокара – він взагалі не схожий на салони актуальних моделей Nissan. Всередині – два 12-дюймових екрани, один з яких замінює звичну приладову панель, плоска підлога, що полегшує життя заднім пасажирам, а також матеріали підвищеної якості – дерево, дорогий пластик та штучна шкіра.

Nissan Ariya

У Nissan Ariya два електромотори, по одному на кожній осі, батарея встановлена ​​під підлогою салону. Але характеристики установки компанія не розкрила, немає даних і щодо запас ходу. З чуток, товарна машина проїжджатиме на одному заряді до 500 км і зможе прискорюватися до 100 км/год менш ніж за 5 секунд.

Так само як і серійні Nissan, Ariya оснащується комплексом ProPilot 2.0 – це набір систем, що допомагають водієві, при необхідності вони вміють керувати автомобілем самостійно: утримання в смузі, автоматичне прискорення та гальмування. Причому кермо можна не тримати в руках.

В оснащенні концепту – можливість швидкого заряджання акумулятора, а також технологія оновлення програмного забезпечення через Інтернет (як у Тесли), причому можна не тільки встановити нову прошивку, скажімо, мультимедійного комплексу, а й змінити характеристики силової установки.