Електромобілі стають все більш популярними: в  період з січня по квітень 2020 року продаж EV збільшився на 68,4% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Тому Nissan вирішив випустити правила етикету для водіїв розеткових авто. 

Правила етикету для водіїв електромобілів Nissan враховують безліч варіантів щоденних ситуацій, від чек-листа щоденної перевірки електромобіля перед виїздом і допомоги іншим власникам EV до варіантів оптимізації процесу підзарядки і рекомендацій щодо паркування. «Ставлення до особливої мобільності стрімко змінюється. Дуже важливо, щоб ми зробили керування приємним і зручним для всіх водіїв, все більше переходячи на електричну мобільність, і допомагали один одному рухатися вперед», – зазначив Брайс Фабрі, менеджер Nissan Europe з екосистеми та нульових викидів. 

Ось основні положення цього статуту:

1. Ділитися – значить піклуватися. Простягніть руку допомоги своїм близьким і друзям, поділившись з ними своїми знаннями про громадські точки підзарядки у своїй місцевості. Користуйтеся спеціальними додатками і форумами, щоб акумулювати свої знання зі знаннями інших власників електромобілів вашого регіону.

2. Враховуйте інтереси інших власників електромобілів. Забороняється відключати їхні електромобілі від громадських зарядних станцій. Якщо у вас є домашня зарядна станція, розгляньте можливість спільного користування нею з вашими сусідами, але тільки так, щоб це було безпечно і зручно для всіх. Дуже важливо, щоб ми всі залишалися доброзичливими один до одного. 88% людей вважають за краще заряджати свої електромобілі вдома, тому, якщо ви можете при необхідності поділитися своєю зарядкою з кимось, то, можливо, ви дуже виручите цю людину.

3. Не допускайте недоброзичливості по відношенню до інших. Керуючи звичайним автомобілем, ви ж не паркуєтеся безпосередньо у бензоколонки, тому намагайтеся не паркуватися біля зарядного терміналу, якщо не збираєтеся заряджати свій електромобіль, а також донесіть необхідність такої поведінки до оточуючих. Водії-інваліди потребують спеціальних, відведених тільки для них місцях паркування. Водії електромобілів так само потребують призначених тільки для них місцях паркування біля зарядного терміналу. Якщо вам потрібно зарядити свій електромобіль, відразу оцінить, скільки часу вам буде потрібно на зарядку.

4. Забезпечте акумуляторній батареї хороший догляд. Намагайтеся не залишати повністю розряджену (або з низьким рівнем зарядки) акумуляторну батарею вашого електромобіля, особливо на тривалий термін. Так ви збережете її ресурс і завжди зможете проїхати більше. По можливості паркуйтесь на закритих парковках з помірною температурою всередині.

5. Плануйте вашу підзарядку. Якщо ви плануєте далеку поїздку, спочатку детально опрацюйте маршрут. За допомогою доступної картографії знайдіть усі зарядні станції на вашому шляху.

6. Непотрібно багато енергії? Залиште відповідну записку. Якщо ви заряджаєтеся на громадській зарядної станції, але вам не потрібно багато енергії, залиште записку відповідного змісту під вітровим склом, щоб інші власники електромобілів знали, як довго вам необхідно заряджатися або коли ви повернетеся.

7. Перевірте шини та налаштування вашого електромобіля. Для збільшення ефективності витрати енергії ввімкніть у вашому електромобілі режим енергозбереження та перевірте тиск повітря в шинах.

8. Дізнайтеся більше про всі доступні варіанти зарядки. Електромобіль – це «сплячий кіт», який не активний протягом 20 годин на добу. Використовуйте цей час з користю. Не важливо, що у вас під рукою – громадський термінал швидкої підзарядки, домашній настінний термінал або звичайна побутова розетка – ви можете без проблем заряджати свій електромобіль щоразу, коли у вас в доступі є джерело електроживлення – так само, як ви підзаряджатися свій смартфон.

9. Слідкуйте за вашими місцевими терміналами підзарядки. Слідкуйте за місцевими громадськими чарджерами, як ви стежите за своїм власним зарядним пристроєм у вашому домі. Хороший догляд за громадською зарядної інфраструктурою гарантує її безперебійну роботу з максимально можливою продуктивністю.