Компанія Nissan і шотландська група популяризаторів електромобілів Plug In Adventures візьмуть участь в Mongol Rally – добродійному пробігу завдовжки приблизно в 16 тис. кілометрів. Таку відстань належить здолати спеціально підготовленому хетчбеку Nissan Leaf – Leaf AT-EV (All Terrain Electric Vehicle).

Ралі-кар побудували на базі серійного електромобіля з батареєю на 30 кіловат-годин. Leaf AT-EV отримав ралійні колеса (диски Speedline SL2 Marmora з шинами Maxsport RB3), додатковий захист знизу і багажник зі світлотехнікою на даху. З салону прибрали задні сидіння, в багажний відсік помістили вогнегасник і медичний набір. Це дозволило зменшити масу машини на 32 кг. Переобладнанням і дооснащенням електрокара займалася британська компанія RML, яка спеціалізується на підготовці автомобілів для турингових перегонів, змагань класу GT і ралі.

Пілотувати Nissan Leaf AT-EV буде Кріс Рамсі, який заснував проект Plug In Adventures в 2011 році. Окрім звичайних труднощів, пов’язаних з такими далекими подорожами, йому належить зіткнутися із скороченням кількості доступних швидких зарядок у міру просування на схід – маршрут Монгол Ралі прокладений від Великобританії до Монголії. Рамсі планує за допомогою платформи what3words.com скласти карту раніше не зареєстрованих точок зарядки, щоб надалі нею могли користуватися інші водії електрокарів.

Монгол Ралі проводиться в добродійних цілях з 2004 року. Передбачається, що кожна команда збере не менше 1 тис. фунтів стерлінгів (близько 1,2 тис. євро). Примітно, що Leaf стане першим електромобілем в історії цієї акції – досі правилами до участі допускалися тільки звичайні машини з ДВЗ об’ємом не більш за 1 літр. Mongol Rally стартує 16 липня.

Via: Autoblog