Знаменитий мандрівник Марек Каміньский, який наприкінці травня відправився з Польщі в Японю на новому Nissan Leaf, вже дістався до Китаю. Він зробив зупинку у  Пекіні, в центрі Intelligent Mobility Experience спільного підприємства Dongfeng Nissan.

Мета експедиції Каміньского – довести, що електромобілі, які  у більшості асоціюються з міським середовищем, насправді придатні і для подорожей на великі відстані. Також ентузіаст, що свого часу першим підкорив обидва земні полюси протягом одного року, цією поїздкою хоче притягнути увагу громадськості до екологічних проблем і переваг електричного транспорту. У подорожі Каміньский прагне звести до мінімуму дію на довкілля: він узяв в дорогу пакети, які біорозкладаються, фільтри для води, нанотехнологічний одяг та нешкідливе для природи дослідницьке устаткування.

В актуальній експедиції Марек Каміньский здолав вже більше 13 тис. кілометрів. У цьому йому допомогло використання системи ProPILOT – часткового автопілота, який не лише дає можливість трохи відпочити при такому тривалому керуванні, але й заощаджує заряд батареї. За даними Nissan, 72% покупців нового Leaf замовили собі цю опцію.