Компанія Nissan офіційно представила Leaf другого покоління. Дизайн новинки виконаний за мотивами концепту IDS, який дебютував у 2015 році. Модель буде доступна з двоколірним кузовом. Довжина європейської модифікації серійного електромобіля дорівнює 4 480 мм, ширина – 1 790 мм, висота – 1 536/1 545 мм, розмір колісної бази складає 2 700 мм. Кліренс – 150 мм, коефіцієнт лобового опору – 0,28.

NA-2018-Nissan-Leaf-2

Новий Nissan Leaf 2018 оснащений електромотором  віддачею в 150 к.с. і 320 Нм, а також літій-іонною батареєю місткістю 40 кВтгод. До речі, розмір акумулятора залишився тим самим. З місця до “сотні” новинка розганяється за 7,9 с, максимальна швидкість – 144 км/год.

Запас ходу – 240 км за циклом ЕРА. У Nissan відмітили, що це відповідає «потребам 80% європейських водіїв». «Заправити» машину можна за 6-8 годин (пристрій на 6 кВт), швидка зарядка (до 80%) займе 40 хв. Наступного року у Leaf з’явиться версія із збільшеними потужністю мотора і місткістю акумулятора, що забезпечить ще більшу дальність пробігу. Швидше за все, автівка отримає АКБ на 60 кВтгод, яка дозволить їй проїжджати на одному заряді більше 320 км.

NA-2018-Nissan-Leaf-4

В арсеналі Nissan Leaf значаться системи ProPilot, ProPilot Park і e-Pedal. Перша – це технологія автономного управління, яка використовується при русі в рамках однієї смуги. Система ProPilot може контролювати відстань до автівки, яке йде попереду, на швидкості від 30 до 144 км/год. Також ця технологія дозволяє утримувати електрокар по центру смуги.

ProPilot Park – автопаркувальник: система сама визначить місце для парковки, при підтвердженні водієм вона задіє дванадцять сонарів і чотири камери і спрямує машину до місця стоянки. Водієві залишиться лише стежити за простором навколо автомобіля і у разі потреби використовувати педаль гальма.

NA-2018-Nissan-Leaf-29

e-Pedal забезпечує зручність регулювання швидкості тільки за допомогою педалі акселератора. Система може повністю зупинити машину і утримати її на місці навіть на крутих висхідних ухилах. При послабленні натиснення на акселератор автомобіль зупиняється без необхідності натискати на педаль гальма.

NA-2018-Nissan-Leaf-24

Також до списку устаткування Nissan Leaf увійшли: системи автоматичної екстреної зупинки, моніторингу «сліпих» зон і утримання в смузі руху, «розумний» круїз-контроль, системи попередження про зіткнення спереду, розпізнавання дорожніх знаків, попередження про транспорт, який рухається в поперечному напрямі і тд.

NA-2018-Nissan-Leaf-14

Електрокар Nissan другої генерації вийде на домашній ринок вже в жовтні. До США і Європи новинка добереться на початку наступного року. Ціна Nissan Leaf 2 на американському ринку – 29 990 доларів без субсидій.