Компанія Nissan планує скласти серйозну конкуренцію Tesla на ринку сонячних панелей та домашніх систем зберігання енергії. Компанія розробила систему Nissan Energy Solar, яка допоможе власникам електрокарів Nissan Leaf повністю перейти на сонячну енергію.

Нова система Nissan Energy Solar припускає установку в приватних будинках сонячних панелей і систем зберігання енергії xStorageHome, які дозволять акумулювати вироблену за день електрику і користуватися нею вночі – у тому числі, заряджати електрокари. Причому, не обов’язково купувати усе і відразу. Можна окремо замовити сонячні панелі, панелі і систему зберігання енергії, або ж окремо акумулятори.

Комплектацію сонячних панелей теж можна вибирати. Є найекономічніший варіант Value, який припускає оптимальне поєднання ціни і якості. Є дорога, але максимально ефективна комплектація Efficiency. А є дизайнерські сонячні панелі, які можна вбудувати прямо в дах і зробити абсолютно непомітними (називаються вони Design).

До речі, система працює в обох напрямах, і в екстрених випадках Nissan Leaf може стати «батареєю» для усього будинку. А в сонячні дні електрокар можна буде використовувати як додаткову систему зберігання енергії. У прес-релізі японської компанії заявлено, що Nissan Energy Solar дозволить домовласникам скоротити рахунки за електрику на 66%.

Зовсім скоро система поступить в продаж у Великобританії. Найдешевший комплект з шести сонячних панелей коштуватиме 5383 доларів (установка врахована). Якщо купувати разом з системою зберігання енергії, це обійдеться в 10 589 доларів. За словами представника Nissan Energy MD Франциско Карранца, компанія повертатиме 4-8% з купівлі. Таким чином, Nissan збирається зробити свою продукцію значно доступнішою за ціною, ніж сонячна черепиця і системи зберігання електроенергії від Tesla.