Британський підрозділ Nissan приступив до роздрібних продажів власної системи домашнього енергозбереження. Комплекс під назвою Nissan Energy Solar включає сонячні панелі, акумуляторні батареї xStorage Home та систему управління споживанням електрики.

solar-system-nissan-advantage

Комплекс, аналогічний системам від Tesla Energy і Mercedes-Benz Energy, дозволяє накопичувати і використовувати сонячну енергію. Як накопичувачі в ньому можуть використовуватися нові або вживані акумулятори від електромобілів Nissan. У Великій Британії ціни на систему починаються з 5,2 тис. доларів. У цю суму включено постачання та встановлення шести сонячних батарей, а також системи управління розподілом електроенергії, плюс ПДВ 5%.

Повторне використання батарей від електрокарів вважається дуже перспективним напрямом в енергетичному бізнесі. В останні роки електричних автомобілів стає все більше і, відповідно, зростатиме кількість акумуляторів, які хоча і відслужили встановлений виробником термін, повністю не деградували і як і раніше можуть накопичувати енергію. Так, минулої осені компанія BMW встановила на своєму заводі в Лейпцигу цілу акумуляторну «ферму» з елементів живлення від електромобілів. Вона заряджається від вітряків і допомагає понизити навантаження на заводську мережу на піку споживання. Модульна структура цієї гігантської «батареї» дозволяє з часом нарощувати число елементів, збільшуючи загальну місткість.