Компанія Nissan повідомила про випуск півмільйонного електричного хетчбека Leaf: ювілейний екземпляр моделі зійшов з конвеєра заводу у британському Сандерленді.

На виробництво півмільйона Leaf у компанії пішло трохи більше 10 років: випуск електромобілів стартував навесні 2010 року в Японії, британське ж підприємство Nissan почало випускати цю модель у 2013 році. Відтоді з конвеєра заводу зійшло більше 175 тисяч Leaf. 500-тисячний екземпляр хетчбека відправиться до покупця у Норвегії.

Наразі компанія виробляє Leaf другого покоління, який був представлений у 2017 році. Електромобіль отримав нові допоміжні системи, серед яких – адаптивний круїз-контроль ProPilot, що частково бере на себе керування при русі автомагістралями і утримує машину в смузі, та режим e-Pedal, що дозволяє плавно сповільнюватися без контакта з педаллю гальма.

А ще в Nissan поділилися цікавою статистикою: загалом власники Leaf проїхали більш 14,8 млрд км і тим самим запобігли виділенню в атмосферу 2,4 млрд кг вуглекислого газу.