На електромобілі пересідають багато українців: велика частина, звичайно, купує такі авто вже “готовими”, але і є й ті, хто збирає або переробляє «електрички» самостійно. До таких належить і унікальна Лада Нива, яка була створена в Харкові двома талановитими інженерами.

Цей відеоролик опублікований користувачем YouTube Yuriy Logvin в далекому 2015 року, коли електромобілі тільки починали набирати оборотів (але помітили його лише зараз). Акумуляторна батарея запозичена у Nissan Leaf першого покоління. Двигун асинхронний, з розрахунковою потужністю близько 100 кВт. Автомобіль створений на базі самого звичайного ВАЗ-21214 2002 року випуску.

На передній панелі з’явилися датчики сили струму, температури електродвигуна та напруги батареї. По центру передньої панелі закріплений планшет з PowerWatch, який є альтернативою штатній панелі приладів.

Під капотом уся електроніка захищена спеціальним боксом – щоб не потрапляв бруд та волога.

Повідомляється, що пробіг автомобіля на одному заряді становить 124 км, максимальна швидкість – 104 км/год. Для повного заряджання потрібно 7 годин (при 3 кВт потужності). А ще тут є система рекуперативного гальмування.