У 2018 році продажі електромобілів в Норвегії досягли майже третини від загального обсягу реалізації нових автомобілів. Як повідомила Норвезька дорожня федерація (Norwegian Road Federation, NRF), в минулому році рівень продажів електромобілів в загальному обсязі реалізації автомобілів виріс до 31,2% з 20,8% в 2017 році (у2013 році цей показник становив в країні всього 5,5%), в той час як продажі бензинових і дизельних автомобілів впали. В установі вже розцінили це досягнення як практичне підтвердження серйозності намірів північної країни до кінця 2025 року повністю припинити продажі автомобілів, що працюють на викопному паливі.

Слід зазначити, що в цьому показнику не враховуються підключаються гібриди. За даними Міжнародного енергетичного агентства (IEA), частка всіх “зелених” авто (електромобілів і гібридів) в Норвегії у 2017 році взагалі склала 39%, в той час як в Китаї  цей показник дорівнює  2,2%, а США – 1,2%.

Прагнучи скоротити викиди вуглекислого газу і забруднення повітря, уряд країни поставив за мету припинити реалізацію транспортних засобів з ДВЗ до середини наступного десятиліття. З метою стимулювання продажів і прискорення переходу від дизельних і бензинових двигунів, виробників автомобілів з живленням від батарей звільнили у Норвегії від більшості податків, а також забезпечили їх покупців субсидіями, безкоштовним паркуванням і зарядкою. Саме цим і обумовлена така величезна популярність електрокарів у цій країні.

Via: Reuters