Минуло року стало відомо, що Tesla має намір побудувати другу Гігафабрику на теренах Європи. З точним розташуванням підприємства виробник електрокарів ще не визначився, і наразі вже чотири європейські країни висловили бажання, щоб новий завод був побудований саме на їх території.

Залучити компанію Tesla для будівництва Gigafactory 2 збираються чиновники Фінляндії, Франції, Португалії, Іспанії та Нідерландів. Так, наприклад, міністр Франції відвівідував виробництво Tesla у Фрімонті та, за чутками, мав за мету обговорити можливе відкриття Gigafactory в своїй країні. Спроби зацікавити Tesla на державному рівні вібуваються також в Нідерладнах, де міністр економіки заявив, що вони “активно над цим працюють”.

Міністерство економіки Фінляндії пішло ще далі, вже підтримавши проект щодо створення на території країни Гігафабрики. Найближчим міністерство часом планує почати переговори з американською компанією щодо реалізації цього проекту.

Передбачається, що на фінській Гігафабриці випускатимуть акумулятори для електрокарів Tesla і сонячні батареї, при цьому виробництво може бути організоване в місті Вааса. Фіни відмічають, що Вааса має вигідне положення для потенційної Гігафабрики. По-перше, воно знаходиться поблизу однієї з найбільших в Європі шахт зі здобичі літію, який потрібний для виробництва акумуляторних батарей. По-друге, в регіоні багато технологічних компаній, що працюють в області енергетики.

Зараз Гігафабрика у Тесла лише одна і знаходиться вона в американському штаті Невада. Офіційне відкриття підприємства відбулося влітку 2016 року, а на повний рівень потужності завод вийде в 2018 році.

Via: Yle