Адміністрація чемпіонату ABB Formula E представила перші зображення і відео нового електричного боліда. Це перша кардинальна зміна машини в історії гоночної серії, боліди першого покоління використовувалися протягом чотирьох сезонів (і використовуються досі).

formula-e-gen2-2

Новинка вийде на траси в п’ятому сезоні, який відбудеться в 2018-2019 роках. Це перший випадок в історії Всесвітньої автомобільної федерації FIA, коли болід розробляється безпосередньо самою федерацією, а не командами чи сторонніми постачальниками.

Про гоночну машину відомо лише, що місткість тягової батареї була збільшена «майже удвічі», а запас ходу – саме удвічі. Іншими словами, з наступного сезону пілотам не доведеться більше міняти машини по ходу гонки – фактично увесь заїзд ePrix зможе обходиться без піт-стопа.

formula-e-gen2-1

Судячи за фото і відео, болід отримав дещо нетрадиційну аеродинамічну схему без класичного заднього антикрила – тепер за притискну силу відповідають задні крила характерної форми і потужний дифузор. Крім того, на машині встановлене так зване «гало» – конструкція, що захищає голову пілотів у разі аварії.

Поки до кінця не ясно, яку міру самостійності матимуть команди при налаштуванні болідів. Передбачається, що нова машина дозволить командам ставити більше власних вузлів і елементів, тим самим зробити боліди не однаковими за швидкістю. Це повинно притягнути в чемпіонат автоконцерни, оскільки тепер вони зможуть демонструвати переваги своїх технологій. З п’ятого сезону до Formula E приєднуються BMW, Mercedes і Porsche, а крім того Renault перейменують в Nissan – ці марки все одно утворюють один альянс.

formula-e-gen2-3

Усі подробиці про новий болід обіцяють розповісти на Женевському автосалоні, який відкриється 6 березня. Там же покажуть і саму гоночну машину.