54-річний мандрівник-дослідник Марек Каміньский відправився з Польщі в Японію на новому Nissan Leaf. За два місяці він збирається проїхати через Литву, Білорусь, Росію, Монголію, Китай і Південну Корею, щоб фінішувати в Токіо.

Цією експедицією Каміньский – перша людина, що підкорила обидва земні полюси протягом одного року  – вирішив привернути увагу громадськості до проблем екології та переваг «зеленого» транспорту. В дорогу мандрівник узяв фільтри для очищення води, пакувальні пакети, що біорозкладаються, нанотехнологічний одяг та дослідницьке устаткування, яке не зашкоджує природі. Усе сміття, яке утворюється в поїздці, він має намір везти з собою.

Новий Nissan Leaf надійшов у продаж в Польщі в цьому березні. Його батарея місткістю в 40 кіловат-годин дозволяє проїхати 378 км по застарілому європейському циклу NEDC або 243 км за методикою вимірів американського Агентства EPA, яка набагато ближче до реальності. Враховуючи, що велика частина дороги приходиться на Росію, де поки що мало зарядних станцій, польського дослідника чекає дійсно непроста поїздка – тим паче, що він хоче дістатися фінішу «за максимально короткий час з мінімально можливими витратами або по найекстремальнішому маршруту». Втім, місія не здається нездійсненною: минулого року куди скромніший в плані характеристик Leaf першого покоління успішно проїхав знамените Монгол Ралі – любительський автопробіг завдовжки в 13 тис. км.