Американський стартап Fisker Inc. оголосив про укладення угоди з канадсько-австрійською корпорацію Magna щодо виробництва кросовера Ocean в Граці, пише Business Wire. Це дозволить запустити машину у заплановані терміни – в четвертому кварталі 2022 року.

За угодою, Magna отримає 6% акцій стартапу Fisker, який тепер зможе провести успішне розміщення цінних паперів на біржі. Водночас засновник фірми Хенрік Фіскер підтвердив, що базова вартість кросовера становитиме 37 тисяч 499 доларів.

Спочатку Фіскер стверджував, що розробляє платформу для Ocean самостійно, але потім зізнався: єдиний існуючий екземпляр побудований студією Italdesign, яка належить Audi, а в його основі лежить архітектура Volkswagen MEB.

Влітку стало відомо, що домовитися з Volkswagen про спільне виробництво Фіскер так і не зміг. Тоді ж в якості потенційного партнера вперше згадувалася Magna.

Водночас Magna відома як виробник автомобільних комплектуючих і найбільший в світі автовиробник без власного бренду. Концерн випускає машини на своїх заводах на замовлення інших компаній і часом допомагає розроблювати нові авто.

У заяві Fisker Inc йдеться, що для виробництва електричного кросовера Ocean буде використана архітектура Магна і власні напрацювання, внаслідок чого з’явиться нова електромобільна платформа, якою зможуть скористатися інші автовиробники.

Варто зазначити, що на заводі «Магна» в австрійському Граці вже випускається один з найпопулярніших електромобілів сучасності – Jaguar I-Pace.