Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон офіційно заявив, що з 2030 року в країні набуде чинності заборона на продаж нових автомобілів з бензиновими і дизельними двигунами, повідомляє Reuters. Спочатку такі заходи хотіли прийняти в 2040 році, пізніше їх відтермінували на 2035 рік, однак тепер паливним авто британці вирішили сказати “ні” ще раніше.

Виняток склали лише гібриди – їх дозволили продавати до 2035 року.

Такі дії влади продиктовані кліматичної стратегією, спрямованої на досягнення нульового рівня викиду парникових газів до 2050 року. Очікується, що вже у 2021-му уряд виділить 500 тисяч фунтів стерлінгів (665 тис. доларів) на розвиток мережі зарядних станцій для електромобілів. Сьогодні електрокари становлять лише 7% від продажу нових машин у Великій Британії, на частку гібридів доводиться 25%.

Про повний перехід на електромобілі говорять і в інших країнах. Так, Франція планує припинити продаж нових машин з двигунами внутрішнього згоряння до 2040 року, Норвегія – до 2025-го. Крім того, про відмову від бензину і дизеля кажуть в Північній Америці: в американському штаті Каліфорнія і канадської провінції Британська Колумбія.