Страховий інститут дорожньої безпеки США (IIHS) провів випробування двох електрокарів – Tesla Model S, BMW i3. За результатами серії краш-тестів автомобілі визнані безпечними на достатньому рівні.

Щоб отримати високий рейтинг Top Safety Pick, машина повинна добре впоратися з п’ятьма тестами – двома фронтальними зіткненнями з малим і частковим перекриттям, бічним зіткненням, тестами на міцність даху і безпеку сидінь і підголовників, а також мати в комплектації «просунуту» (advanced) або «чудову» (superior) систему запобігання фронтальним зіткненням. Найвища оцінка Top Safety Pick+ привласнюється, якщо на додаток до усього вище переліченого автомобіль оснащений «прийнятною»або «гарною» головною оптикою.

Tesla Model S, що має п’ятизірковий рейтинг безпеки по версіях Національної адміністрації безпеки дорожнього руху США (NHTSA) і Європейського комітету з проведення незалежних краш-тестів (Euro NCAP), добре впоралася з усіма випробуваннями IIHS, окрім фронтального зіткнення з малою зоною перекриття, за яке була виставлена оцінка «прийнятно». Складнощі виникли з ременем безпеки водія – він не запобіг удару голови манекена об кермо. Крім того, ліфтбек отримав «двійку» за фари, а дах модифікації P100D виявився недостатньо міцним: хоча конструктивно усі машини Тесла однакові, топова версія важче із-за найбільшого блоку акумуляторів, і це позначається при перевороті автомобіля. Пр цьому, нещодавно стало відомо, що Tesla Inc вже внесла зміни в виробництві, щоб вирішити проблему з безпекою оптики.

Електричний хетчбек BMW i3 не отримав нагороду Top Safety Pick+ із-за підголовників, які були визнані лише «прийнятними». У IIHS відмітили, що це єдина компактна машина 2017 року, що не зуміла запрацювати «добре» за цим параметром. Також оцінку «прийнятно» поставили за оптику i3, а його опційна система запобігання зіткненням була визнана «просунутою».

В цілому ж автомобілі добре показали себе, але виявлені недоліки не дозволили їм завоювати максимальну оцінку. У IIHS відмічають, що після усунення недоліків електрокари протестують повторно.

Via: Electrek, CNET