Держава-місто Ватикан має намір стати першою країною у світі, яка повністю відмовилася від машин з традиційними моторами, а допомагати йому в цьому буде Opel. Під час конференції із стійкої енергетики і мобільності майбутнього, що пройшла у Ватикані, голова німецької марки доктор Карл-Томас Нойман подарував Папі Римському Франциску електромобіль Opel Ampera-e.

Сама назва конференції, в якій також взяли участь різні підприємці, експерти і лідери громадської думки, є відсиланням до другої енцикліки Франциска, обнародуваної влітку позаминулого року і повністю присвяченої питанням захисту довкілля і екологічним проблемам. За підсумками цієї зустрічі представники Ватикану, компанії Opel і італійської енергетичної компанії Enel прийняли рішення про спільну розробку програми електрифікації транспорту на суверенній території Святого Престолу.

Хетчбек Opel Ampera-e був уперше показаний минулої осені на автосалоні в Парижі, а нещодавно виробник почав поставляти електрокари покупцям. Першим ринком для моделі стала Норвегія – сама «електромобільна» з європейських країн. Враховуючи, що на одному заряді Ampera-e здатний проїхати близько 380 (реальних) км, а площа Ватикану складає всього 0,44 квадратних км, проблем із запасом ходу у папи Франциска точно не виникне.

Via: Carscoops