Компанія British Gas – один з найбільших у Великій Британії постачальників електроенергії, природного газу та побутових послуг – придбає відразу 1000 електричною фургонів Vauxhall Vivaro-e (у континентальній Європі модель продається під брендом Opel). Це найбільше корпоративне замовлення на комерційний електротранспорт в історії Сполученого Королівства.

Машини будуть поставлені протягом наступних 12 місяців. В першу чергу їх отримають:

  • ентузіасти-добровольці;
  • водії, чиї машини потребують заміни;
  • водії, що працюють в районах, в яких питання зниження обсягу шкідливих викидів стоїть дуже гостро.

Для розуміння, British Gas обслуговує близько 12 млн будинків по всій країні. Робітникам, які мають працювати на електромобілях, обладнають домівки зарядні термінали – для цього компанія зараз займається підвищенням кваліфікації власних інженерів.

Але і це ще не все. Компанія Centrica, якій належить  British Gas, зобов’язалася перевести на електротягу весь свій автопарк – а це 12 тисяч машин – до 2030 року. До нього можуть увійти й інші моделі, зокрема – Vauxhall Combo-e, який дебютує у 2021 році.

Нагадаємо, світова прем’єра Opel/Vauxhall Vivaro-e відбулася цієї весни. Для Opel, який тепер є частиною групи PSA, це перша комерційна модель без ДВЗ. Вона побудована на французькій модульній платформі EMP2 і оснащена електромотором на 136 к.с. і 260 Нм. Передбачено два варіанти батарей: на 50 і 75 кіловат-годин. Вони забезпечують запас ходу у 230 і 330 км за циклом WLTP відповідно. Серед моделей PSA таку саму силову установку має, наприклад, пасажирський Peugeot e-Traveller.