Американська асоціація автомобілістів (AAA), яка налічує більше 58 млн учасників, провела у соцмережі Twitter цікаве опитування. Фахівці запитали, який автомобіль в найближчих 5 років вважатимуть за краще купити американці – бензиновий, дизельний або електрокар (в тому числі плагін-гібрид).

З’ясувалося, що кожен п’ятий респондент, який відповів на це опитування, найближчим часом має намір придбати електромобіль або плагін-гібрид. Причому найбажанішим електромобілем серед американців став кросовер Tesla Model X 75D.

На сьогодні в США на електромобілі доводиться менше 1% усіх продажів транспортних засобів. Проте, опитування ААА демонструє, що в найближчих 5 років продажі авто на електротязі зростуть до 20%. Відповідно до кількості населення Сполучених Штатів, це понад 50 млн осіб.

Цікаво, що рівно рік тому Американська асоціація автомобілістів проводила ідентичне опитування. Тоді з’ясувалося, що «за» електромобіль проголосувало трохи менше 15%, тобто, усього за рік кількість прибічників електротранспорту значно збільшилася.

Також організація ААА відмітила, що гіпотетично придбати електромобіль хотіло б ще більше людей, але поки що їх зупиняє незадоволення запасом ходу, а також недостатня кількість зарядних станцій. Втім, оскільки ці проблеми з кожним роком стають менш помітними, кількість американців, плануючих придбати електромобіль, постійно збільшується.