Volkswagen Group і влада Греції домовилися про проведення повномасштабного експерименту з перевірки екологічно чистого транспорту в реальних умовах. Тестовим полігоном став цілий острів у Середземному морі – Астипалея. На 6 років він перетвориться на зону електричного транспорту.

В рамках проекту на грецькому острові Астипалея усі 1500 одиниць паливної техніки, які їздить його дорогами, будуть замінена тисячею електромобілів (зокрема, будуть надані субсидії для купівлі електромобілів Volkswagen ID.3 і ID.4), а в якості альтернативи решті транспорту запропонують прокат електричних велосипедів і електричних скутерів SEAT. На електромобілі переведуть також комерційний транспорт і машини екстрених служб. До слова, зараз на острові площею 100 квадратних кілометрів проживає приблизно 1300 осіб.

Паралельно з впровадженням електричної техніки на острові буде організована необхідна зарядна інфраструктура. Як обіцяє Volkswagen, з’явиться 230 зарядних терміналів мережі Elli – станції будуть розташовуватися як на закритих територіях для потреб окремих компаній, так і в загальному доступі. Автори проекту окремо відзначають, що енергію почнуть отримувати з місцевих «зелених» джерел – сонця і вітру.

План Volkswagen полягає в тому, щоб електрифікувати весь транспорт до 2023 року. Обидві сторони, і концерн, уряд, витратять на проект по 10 млн євро.