Китайський стартап Qing Tao Energy Development Co. Ltd оголосив про запуск першої лінії промислового виробництва твердотільних акумуляторів. Підприємство розташоване в Куньшані, лінія здатна випускати акумулятори сумарною ємністю 0,1 гігават-годин на рік. Це перше промислове виробництво твердотільних акумуляторів у світі.

Засновник стартапу – професор університету Цінхуа, академік китайської академії наук, доктор Нань Цевень. Він створив свою компанію у 2014 році разом з іншими професорами фізичних наук з університету Цінхуа. Інвестиції в створення виробництва склали 1 млрд юанів – приблизно 164 млн доларів.

Поки акумулятори призначені для різної високотехнологічної апаратури. Однак до 2020 року потужність заводу планується збільшити до 0,7 гігават-годин на рік – цього вистачить на оснащення, наприклад, 14 тис. електрокарів Tesla Model 3 в базовому виконанні. Нань Цевень підтвердив, що до цього моменту він розраховує бачити серед своїх клієнтів великі автоконцерни.

Твердотільні акумулятори – це джерела енергії з твердим електролітом. Вони відрізняються більшою ємністю, менш схильні до перегріву і не втрачають ємності при низьких температурах. Більшість експертів пов’язують майбутню технічну революцію в сфері електрокарів саме з появою серійних твердотільних акумуляторів.

При цьому, у технології існує і не мало критиків. Так, представник Panasonic на початку листопада заявив, що багатосерійне виробництво твердотільних акумуляторів в найближче десятиліття неможливо. Раніше таку ж думку висловлював інженер Nissan. Але, як бачиво, ситуація змінилася.