Керівництво Mitsubishi прийняло рішення зняти з виробництва компактний електрокар iMiEV. Як пише видання Nikkei, це пов’язано зі збитковістю моделі. На пенсію модель відправиться до кінця поточного фінансового року, який завершується в березні 2021-го.

Mitsubishi iMiEV увійшов в історію як перший серійний електрокар, однак в цілому його складно визнати успішним: більш ніж за десять років по всьому світі було продано лише 32 тисячі од. моделі. За сучасними мірками автомобіль з батареєю на 18,9 кіловат-годин і запасом ходу у 150 км, вочевидь, виглядає застарілим.

За останнє десятиліття електромобілі зробили величезний стрибок, а з урахуванням того, що Mitsubishi не вкладалася в модернізацію i-MiEV, продовження його виробництва позбавлене сенсу.

У компанії визнали, що у них немає фінансових ресурсів для самостійного розроблення нового покоління електромобілів, тому прямої заміни iMiEV не планується. Водночас Mitsubishi має право запозичувати платформу у електромобілів партнерів по альянсу Renault або Nissan. Очікується, що альянс створить сімейство компактних електричних машин, які будуть представлені не раніше 2023 року.