Минулого тижня в Берліні німецький концерн Volkswagen Group і китайський автовиробник JAC (Anhui Jianghuai Automobile) в присутності федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель і прем’єра держради Китаю Лі Кецяна підписали угоду про створення нового спільного підприємства. Завод займеться розробкою, виробництвом і продажем електромобілів, а також послуг, пов’язаних з мобільністю. Партнери будуть володіти цим бізнесом в рівних частках.

Угода укладена строком на 25 років з можливістю продовження. VW і JAC планують побудувати новий завод, а також науково-дослідний центр. Крім власне електрокарів, підприємство буде розробляти і виробляти компоненти для них, а також технології для «мережевих» автомобілів (connected cars), тобто машин, функціонал яких розширено за рахунок можливості високошвидкісного обміну даними з іншими авто і навколишньою інфраструктурою.

У Volkswagen вже є два спільних підприємства в Китаї – FAW Volkswagen і SAIC Volkswagen, які також працюють над електрифікацією китайського автопарку. Перший електрокар спільної розробки VW і JAC з’явиться вже в 2018 році. У 2020 році німці розраховують за участю всіх своїх партнерів продати в Піднебесній 400 тис. машин на електротязі, а в 2025-му – вже 1,5 млн.

Via: Anhui News, Autocar Professional