На міжнародному автосалоні в Шанхаї компанія Volvo Cars оголосила, що її перший електромобіль, призначений для світового ринку, буде випускатися в Китаї. Новинку побудують на модульній платформі Compact Modular Architecture (CMA), яку Volvo розробила спільно з материнською компанією Geely для компактних моделей.

Volvo почне поставляти свій електрокар по всьому світу в 2019 році. Що це буде за машина – поки невідомо, за деякими даними – компактний кросовер. Проте відомо, що запас ходу на одному заряді складе не менше 400 км, а ціни будуть починатися з 35-40 тис. доларів.

Volvo також підтвердила, що вже розробляє ще один електромобіль на старшій архітектурі Scalable Product Architecture (SPA), яка лежить в основі всіх автомобілів дев’яностої серії і нового XC60.

До 2025 року шведи розраховує продати в цілому 1 млн автівок на електротязі – електрокарів та плагін-гібиридів. При цьому плагін-гібридні модифікації з’являться у кожній моделі бренду.

Китай Volvo вибрала для організації виробництва невипадково: це головна «електромобільна» країна – і за обсягом продажів, і за кількістю існуючих громадських зарядних станцій. До того ж місцева влада активно підтримує електрифікацію транспорту.

«Volvo Cars повністю підтримує заклик китайського уряду до більш чистого повітря, як про це йдеться в останньому п’ятирічному плані. Він повністю відповідає нашим власним цінностям охорони навколишнього середовища, якості і безпеки. Ми вважаємо, що електрифікація є відповіддю на стійку мобільність», – заявив виконавчий директор Volvo Хакан Самуельсон.

Via: Carscoops