Французький бренд DS, що входить до групи PSA Peugeot-Citroen, представив на автосалоні в Пекіні дуже незвичайний концепт з ім’ям X E-Tense. Цей електрокар, за задумом дизайнерів, втілює уявлення про те, якими будуть машини у 2035 році.

Слід сказати, що машина виглядає все ж занадто авангардною для майбутнього, яке наступить всього через 17 років. В першу чергу здивування викликає незвичайний асиметричний кузов.

Річ у тому, що у концепта незвичайна посадочна формула. Ліворуч розташовано відкрите місце водія, яке нагадує посадкою боліди для перегонів. До речі, там дозволяється знаходитися тільки у шоломі. А праворуч – власне салон, прикритий єдиними дверима, що відкриваються вгору.

Цей салон в компанії називають коконом і двоє людей розміщуються в ньому один за одним. У того пасажира, що сидить попереду, також є органи керування, тобто усього в машині два керманича. Проте тут водій у будь-який момент може стати пасажиром, передавши управління автопілоту.

Карбонове шасі і силову установку створювали з оглядом на досвід виступу команди DS в чемпіонаті Formula E. В результаті автомобіль отримав електропривод, який в стандартному режимі видає 544 к.с., а в гоночному – 1360 к.с. Ще одна технічна «фішка» – особливий матеріал кузова, здатний відновлюватися після аварій.

Звичайно, ніякої мови про серійне виробництво X E-Tense не йде. Перед нами лише фантазія дизайнерів, яку ніхто не збирається утілювати в життя ні у 2018, ні навіть у 2035 році. Проте сам факт показу електричного концепт-кара підтверджує наміри DS і усієї групи PSA збільшувати виробництво електрокарів.