Норвегія офіційно стала першою країною в світі, де за рік було продано більше електричних автомобілів, ніж будь-яких інших. За підсумками всього року в Норвегії частка акумуляторних машин серед всіх проданих нових автомобілів склала 54,3% проти 42% роком раніше.

З урахуванням плагін-гібридів частка авто, що підключаються до розетки, перевищила 74%, а з урахуванням звичайних гібридів – 83%. Таким чином, на звичайні бензинові та дизельні автомобілі припало тільки 17% продажу.

Насправді, в останні місяці частка чисто електричних автомобілів на ринку нових авто в Норвегії стабільно перевищувала 60%, тому результат понад 50% за підсумками року цілком можна вважати очікуваним.

У грудні в Норвегії було продано 13 717 нових електромобілів, що склало 66,7% від ринку. На гібриди припало ще 20,4%. Тобто на моделі без підзарядки залишилося менше 13%, причому сюди також входять звичайні гібриди.

Через дефіцит Tesla Model 3 в Північній Америці та проблеми з поставками через океан, у 2020 році лідерство з продажу  серед електромобілів в Норвегії захопив кросовер Audi e-tron. Водночас в грудні, коли поставки Tesla в Норвегію поновилися, Model 3 повернула собі перше місце в рейтингу продажу.

За іронією, Норвегія вийшла в світові лідери з продажу електромобілів завдяки запасам нафти. Скандинавська країна змогла накопичити близько 1,3 трлн доларів у фонді національного добробуту, які зараз витрачаються саме на стимулювання продажу електромобілів.